Reklama

Weekendowe interwencje strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzywda

Weekendowe interwencje strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zderzenie z łosiem, zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz interwencja w Czerśli. Gdzie wzywano strażaków w ostatni weekend?

W piątek 14 września jeden zastęp PSP z Łukowa udał się do Czerśli w gminie Łuków. W miejscowości tej zderzyły się ze sobą pojazdy marki Volkswagen Golf i Ford C-Max, którymi podróżowały kobiety w wieku powyżej 40 lat. Gdy strażacy dotarli na miejsce, auta znajdowały się poza pasem drogowym. Ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach i instalację LPG w golfie. Zmyli też z drogi wyciek jednego z pojazdów. Interwencja miała miejsce o godz. 11.

Natomiast około godz. 14.30 jeden zastęp z Łukowa usuwał gniazdo os. Owady zagnieździły się na boisku przy szkole podstawowej w Szaniawach-Matysach (gm. Trzebieszów).

Jeden zastęp PSP z Łukowa zabezpieczał lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy około godz. 17 udali się do miejscowości Szaniawy-Poniaty w gminie Trzebieszów, by asekurować ratowników medycznych. Jak udało nam się ustalić, śmigłowcem zabrane zostało dziecko w wieku około 5-lat.

Około godz. 21.05 w piątkowy wieczór w Hucie Dąbrowie (gm. Krzywda) na drodze w pobliżu kompleksu leśnego doszło do zderzenia samochodu marki Audi A3 ze zwierzęciem leśnym, najprawdopodobniej łosiem. Zwierzę uciekło do lasu, a kierujący pojazdem 25-letni mężczyzna, przetransportowany został do szpitala w Łukowie. Na miejscu interweniował jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa i strażacy ochotnicy z OSP w Krzywdzie. Strażacy swoją pracę ograniczyli do zabezpieczenia miejsca wypadku, uprzątnięcia jezdni ze szkieł i plastików oraz oświetlenia miejsca policjantom.

W sobotę i niedzielę, 15-16 września strażacy odnotowali - na szczęście - tylko dwie interwencje. Obie z nich dotyczyły usuwania gniazd os. Pierwszy wyjazd odnotowano w sobotę o godz. 16.58 do miejscowości Stary Jamielnik w gminie Stoczek Łukowski. Osy, które ulokowały się w budynku mieszkalnym usuwali strażacy z OSP w Jedlance. Natomiast dzień później o godz. 18.05 jedna jednostka OSP z Krzywdy udała się do Drożdżaka, by usunąć osy z budynku gospodarczego.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE