Reklama

Weekend z atrakcjami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Weekend z atrakcjami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyścig wózków, przełajowy bieg, organowy koncert i wyścig kolarski. Noc Muzeów, zlot food trucków i spotkanie upamiętniające rocznice bitwy pod Monte Cassino. W sobotę oraz niedzielę w powiecie łukowskim zaplanowano wiele wydarzeń.

Największą imprezą podczas weekendu będzie niewątpliwie II Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza. W organizowanym przez grupę Rowerowy Łuków w Woli Okrzejskiej wydarzeniu, swój udział zadeklarowało aż 250 osób. Kolarze będą ścigać się na liczących ponad 40 i 90 kilometrów dystansach. Start w niedzielę 19 maja o godz. 12.

Zobacz też: Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!

Ciekawie zapowiada się też III edycja przełajowego biegu Jata Race. Tym razem osoby lubiące aktywność fizyczną połączoną z pokonywaniem przeszkód, zasiek, opon, ścian i innych podobnych, będą rywalizować na terenie Leśnictwa Róża. Bieg OCR (ang. Obstacle Course Racing) co w wolnym tłumaczeniu może znaczyć „wyścig z przeszkodami”, odbędzie się w niedzielę 19 maja.

Ważnym wydarzeniem będzie też wyścig wózków Buggy Gym. Rodzinna impreza odbędzie się również w niedzielę, a do udziału w niej zaproszeni są rodzice z dziećmi. Miejsce ścigania to park miejski. Początek o godz. 15.

Zobacz też: Ściganie w miejskim parku

Osoby ceniące kontakt z wysoką kulturą, mogą natomiast skorzystać z oferty Łukowskiego Ośrodka Kultury. Placówka zaprasza na niedzielny koncert w ramach "VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W kościele pw. NMP Matki Kościoła wystąpi polsko-czeski duet Jacek Szymański i Karel Martinek.

Zobacz też: Polsko-czeski duet w Łukowie

Natomiast w niedzielę 19 maja w ŁOK odbędą się spektakle teatralne dla najmłodszych. W ramach „Niedzieli z teatrem” zaplanowano spektakl pt. „Przygody Zefirka i spółki w Krainie Żywiołów”. Początek o godz. 16.

Dzień wcześniej w sobotę, 18 maja zaplanowano dwa inne wydarzenia. Wieczorem w swoje progi zachęci wszystkich mieszkańców mieszczące się przy ul. Piłsudskiego w Łukowie Muzeum Regionalne. W ramach Europejskiej Nocy Kultury placówka przygotowała m.in. wystawę bursztynów, a także policyjnego umundurowania. Atrakcją będzie też plenerowy występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu. Noc Muzeów zaplanowano w godzinach 17-23.

Zobacz też: Bursztyny i policyjne mundury

Ważnym będzie też spotkanie mieszkańców miasta przy tzw. „mówiącym kamieniu” w parku miejskim. W sobotę 18 maja o godz. 16 oddana zostanie część „Przegranym Zwycięzcom”, czyli uczestnikom bitwy o Monte Cassino w 75. rocznicę tego wydarzenia. Na chwilę zadumy i historii zapraszają Towarzystwo Fruwającej Muchy z Andrzejem Zdrojewskim na czele, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz grupa „Motoweteran”.

Zobacz też: 75. rocznica bitwy o Monte Cassino

Powyższe wydarzenia dopełni zlot food trucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Specjalne gastronomiczne pojazdy z kuchnią z różnych stron świata stacjonować będą w centrum miasta przez dwa dni: sobotę oraz niedzielę.

Zobacz też: Zlot foodtrucków w Łukowie!
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE