Reklama

Weekend strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stanisław Pogotowie

Weekend strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 wyjazdów odnotowali od piątku strażacy w powiecie łukowskim. Wzywani byli m.in. do pożarów oraz wypadków drogowych.

Plama, ogień i osy

W piątek 26 kwietnia, kwadrans przed południem straż pożarna z Łukowa interweniowała na ulicy Radzyńskiej, gdzie zmywała plamę substancji ropopochodnej. Strażacy udali się też przed godz. 19 na ul. Farną w Łukowie, gdzie z poddasza budynku usuwali gniazdo os. Natomiast po godzinie 17 odnotowano wyjazd do Trzebieszowa II, gdzie istniało podejrzenie palącej się instalacji elektrycznej. Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, że nie ma żadnego zagrożenia. Strażacy (2 jednostki OSP z Trzebieszowa i 2 jednostki PSP z Łukowa) sprawdzili budynek miernikiem wielogazowym.

O krok od tragedii

Groźnie mogło być jednak dzień później w miejscowości Ciężkie (gm. Wojcieszków). W sobotę 27.04 około godz. 11:15 płomienie pojawiły się w stodole na terenie jednej z posesji. Na miejsce na miejsce przybyły 2 jednostki PSP z Łukowa, 2 zastępy OSP z Woli Bystrzyckiej i strażacy ochotnicy z Wojcieszkowa. Na szczęście w stodole doszło do zwarcia w puszcze elektrycznej, a właściciel sam przygasił pożar piachem. Strażacy ograniczyli więc swoje działania do usunięcie nagrzanych i stopionych elementów instalacji elektrycznej i sprawdzenia budynku specjalnym detektorem.

Sobotnie wyjazdy

OSP z Woli Bystrzyckiej wezwane zostało też około godz. 15:50 do Burca (gm. Wojcieszków), gdzie w studni utopił się kot. Strażacy wypompowali wodę i wydostali zwłoki zwierzęcia. Natomiast 10 minut po godzinie 21 jednostka OSP ze Stoczka Łukowskiego wezwana została do Starej Prawdy, gdzie miały palić się nieużytki. Po dojechaniu strażaków na miejsce okazało się jednak, że pożar ustał samoczynnie. Ogień w Starej Prawdzie pojawił się natomiast ponownie około godz. 1:30 w nocy z soboty na niedzielę 28 kwietnia. Pożar w obrębie torów kolejowych gasiły 2 zastępy OSP ze Stoczka oraz strażacy ochotnicy z OSP Jamielne.

Groźne wypadki

Kilka godzin wcześniej, około godz. 21:25 w sobotni wieczór 27.04 w Sięciaszce Pierwszej doszło do dachowania samochodu marki Audi.

Zobacz też: Uderzył w drzewo i wypadł z auta

Z kolei w niedzielę 28 kwietnia odnotowano jeszcze dwa wezwania. Około godz. 12:20 na ul. Cmentarnej w Łukowie palił się plastikowy kontener na śmieci, a o godz. 16:35 straż wyjechała do śmiertelnego - jak się później okazało - wypadku drogowego w Bystrzycy (gm. Wojcieszków).

Zobacz też: Tragedia na drodze. Nie żyje 65-letnia kobieta

Pozostałe informacje dot. wyjazdów straży pożarnej już we wtorek 30 kwietnia w najnowszym wydaniu „Wspólnoty Łukowskiej”.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE