Reklama

Według wiedzy burmistrza obwodnica ma mieć 3,7 km. Starosta: Pracujemy nad trzema koncepcjami

Opublikowano:
Autor:

Według wiedzy burmistrza obwodnica ma mieć 3,7 km. Starosta: Pracujemy nad trzema koncepcjami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy to możliwe żeby "duża" obwodnica Łukowa miała tylko niecałe 4 kilometry i łączyła jedynie drogi 63 oraz 76? - Nic nie jest przesądzone - twierdzi poseł Sławomir Skwarek.

Zaskakującą informacją podzielił się z radnymi miejskimi burmistrz Łukowa. Piotr Płudowski mówił w czwartek 27 lutego, że w „załączniku” do programu dotyczącego budowy 100 obwodnic znalazł się zapis, że obwodnica Łukowa ma mieć 3,7 kilometra. 


Przyszła droga ma połączyć "krajówki" biegnące przez Łuków -  63 i 76,. Według burmistrza to zapis, który zupełnie nie pasuje do tego, jak wyglądają plany zagospodarowania miasta, na których wytyczona jest obwodnica. Projekty z 2002 roku wytyczają ją od zachodu. Na planach droga zaczyna się przy ulicy Radzyńskiej i kończy za ulicą Zimna Woda przechodząc na teren gminy Łuków. Przecina też w połowie ulicę Łapiguz i podstrefę ekonomiczną. Jej długość to ponad 11 kilometrów.

Według starosty Dariusza Szustka (PiS) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje obecnie nad trzema koncepcjami przebiegu przyszłej obwodnicy. - Jestem w kontakcie z dyrektorem Mirosławem Czechem - mówi Szustek. 

Poseł Sławomir Skwarek (PiS) twierdzi, że sprawa przebiegu obwodnicy jest otwarty. - Będą przecież konsultacje społeczne - przypomina. Według wiedzy parlamentarzysty przetarg na budowę drogi miałby zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2023 roku. 

Rządowy program przewiduje, że 100 obwodnic ma powstać w ciągu 10 najbliższych lat. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE