Reklama

Według propozycji obwodnica ma mieć niecałe 4 kilometry

Opublikowano:
Autor:

Według propozycji obwodnica ma mieć niecałe 4 kilometry  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konsultacje w sprawie strategicznej drogi

Władze Łukowa wzięły udział w konsultacjach publicznych dotyczących rządowego projektu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. - Samorząd zaproponował m.in. zwiększenie długości odcinka drogi zabezpieczonej do realizacji w charakterze obwodnicy z zapisanych w Programie 3,7 km do co najmniej 12 km - czytamy w komunikacie przygotowanym przez Urząd Miasta. 

Według władz Łukowa z uwagi na aktualny układ urbanistyczny miasta i  jego powierzchnię, proponowany do realizacji odcinek obwodnicy o długości 3,7 km będzie się wiązał z przebiegiem drogi przez tereny zagospodarowane i zabudowane miasta, co jest sprzeczne z celami szczegółowymi projektu Programu (tj. zwiększeniem płynności przejazdu po drogach krajowych, likwidacją odcinków dróg krajowych przebiegających przez teren zabudowany).

Uzasadniając proponowaną zmianę długości obwodnicy Piotr Płudowski wskazał, iż w obowiązującym aktualnie miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego  trasa planowana do realizacji jako droga w charakterze zewnętrznej obwodnicy miasta ma długość ok. 12 km; zlokalizowana jest w dużej mierze poza terenem zwartej zabudowy miejskiej, a jej przebieg skorelowany jest z zamierzeniami urbanistycznymi samorządu.


(Fot. archiwum/starostwolukow.pl)


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE