Reklama

Walka z chodnikami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Walka z chodnikami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Matki z wózkami czy osoby niepełnosprawne - każdego dnia zmagają się z banalnym z pozoru problemem - krawężnikami. Temat ten został poruszony na ostatniej sesji Rady Miasta.

Do części budynków wykonane zostały podjazdy dla wózków, przy niektórych z nich znajdują się specjalne podnośniki. Wszystko po to, by ułatwić codzienne funkcjonowanie ludziom poruszającym się na wózkach lub też matkom z małymi dziećmi. Rzeczywistość często jednak wciąż zaskakuje.  

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Krzysztof Okliński poprosił o możliwość sfrezowania krawężników, ponieważ jak powiedział – sam był świadkiem sytuacji, gdy kobieta z małym dzieckiem w wózku miała problem, żeby wjechać na krawężnik.  

Wkrótce będę miał listę takich miejsc trudnych do podejścia i pozwolę sobie ją przekazać dyrektorowi – dodał.  

O to, co dalej ze zbyt wysokimi krawężnikami zapytaliśmy dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Marka Wiąckiewicza. Powiedział nam, że:  

W ubiegłym roku na naszych drogach obniżaliśmy krawężniki. Jeżeli coś zostało pominięte, wykonamy to. Listy od radnego K. Oklińskiego jeszcze nie otrzymałem, więc trudno mi powiedzieć, o których miejscach myślał.  

W ubiegłym roku krawężniki zostały obniżone przy dogach krajowych.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE