Reklama

Reklama

W tym miejscu będzie mogło powstać nowe osiedle

Opublikowano:
Autor:

W tym miejscu będzie mogło powstać nowe osiedle - Zdjęcie główne

Jak informuje burmistrz Piotr Płudowski, proces scaleń na ww. ulicach jest pierwszym od ćwierć wieku tego typu działaniem miasta i jest także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym jego mieszkańców

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni przyjęli uchwałę o scaleniu i podziale nieruchomości na terenie zbiegu ulic Nowogródek, Pana Tadeusza i Cegielnianej.

Reklama

Rada Miasta na wniosek burmistrza podjęła uchwałę w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych u zbiegu ulic Nowogródek, Pana Tadeusza i Cegielnianej w Łukowie. To finał podjętych na początku 2019 roku prac mających na celu stworzenie na terenie miasta nowych miejsc mieszkalnych pod budownictwo jednorodzinne i ograniczenie tym samym migracji m.in. do sąsiedniej Gminy Łuków.

 

Jak informuje burmistrz Piotr Płudowski, proces scaleń na ww. ulicach jest pierwszym od ćwierć wieku tego typu działaniem miasta i jest także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym jego mieszkańców. W wyniku podziału nieruchomości w południowej części Łukowa powstało ponad 50 działek budowlanych, a także działki pod przyszłe drogi. Działki budowlane mają powierzchnię od kilkuset do ponad 1000 m2, jest na nich możliwe wykonywanie także działalności usługowej. Łącznie scaleniem objęto ponad 6 hektarów powierzchni miasta.

 

Jak dodaje burmistrz, proces scalania gruntów ma na celu zachęcenie do osiedlania się na terenie miasta i wiązanie z Łukowem swoich planów życiowych. Podjęta przez Radę Miasta uchwała zakłada też dalsze zagospodarowywanie terenu: budowę dróg dojazdowych, kanalizacji oraz wodociągu.

 

Ponadto, po zakończeniu procesu scaleń przy ulicy Nowogródek, władze miasta deklarują, że zapoczątkowane w 2019 roku działania będą kontynuowane w przyszłości w innych częściach miasta.

W Łukowie wciąż znajduje się wiele działek przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne, które ze względu na swój kształt nie nadają się dzisiaj do fizycznego zagospodarowania. Urząd Miasta ma się teraz zająć scalaniem nieruchomości między ulicami Radzyńską i Świderską, w pobliżu Alei Króla Władysława Jagiełły, lecz działanie to musi zostać jeszcze poprzedzone wprowadzeniem zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE