Reklama

W Trzebieszowie nowi radni ślubowali i dali podwyżkę wójtowi

Opublikowano:
Autor:

W Trzebieszowie nowi radni ślubowali i dali podwyżkę wójtowi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas pierwszej sesji Rady Gminy Trzebieszów radni ślubowali. Podwyższyli też wysokość pensji wójta.

Najwięcej radnych z PiS-u

Obecny wójt startował z list PiS-u i wprowadził do Rady Gminy Trzebieszów ośmiu radnych ze swojego ugrupowania: Annę Mościcką z Trzebieszowa, Marcina Śledzia z Trzebieszowa-Kolonii, Wiesława Zdanowskiego z Leszczanki, Mariusza Celińskiego-Spodara z Celin, Zygmunta Krasuskiego z Gołowierzchów, Pawła Krasuskiego z Karwowa, Piotra Kowalczyka z Trzebieszowa II, Andrzeja Nurzyńskiego z Szaniaw-Matys i Janusza Jezierskiego z Szaniaw-Poniat. W nowej Radzie Gminy Trzbieszów jest dwóch radnych z KWW Małgorzaty Kurowskiej: Jan Mościcki z Nurzyny i Leszek Grochowski z Dębowicy; dwóch radnych z  KW Nasza Gmina Trzebieszów: Franciszek Rola z Zaolszynia i Grzegorz Grochowski z Zembrów; jeden radny z PSL-u: Marek Izdebski z z Popław-Rogal i jeden radny z KW Porozumienie Gowina: Adam Kurowski z Kurowa.

Nurzyński Przewodniczącym Rady


Radni na pierwszej sesji musieli ze swojego grona wybrać jej przewodniczącego oraz jego zastępcę. Nad prawidłowością przebiegu głosowania czuwała komisja skrutacyjna, w skład której weszli Anna Mościcka, Grzegorz Grochowski i Wiesław Zdanowski. Na przewodniczącego rajcy zgłosili jednego kandydata: Andrzeja Nurzyńskiego, na którego w tajnym głosowaniu oddano czternaście głosów. Jako kandydatów na wiceprzewodniczących zgłoszono trzech radnych: Pawła Krasuskiego, Marcina Śledzia i Leszka Grochowskiego. Nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Marcin Śledź, na którego głosowało jedenastu radnych oraz Paweł Krasuski - na niego głos oddało 12 radnych. Na Leszka Grochowskiego zagłosowało czterech radnych.

Zagłosowali nad pensją wójta

Podczas sesji radni głosowali nad wysokością pensji wójta. Jej wysokość to 10 180 zł (4 700 zł - wynagrodzenie zasadnicze, 1 900 zł - dodatek funkcyjny, 2 640 zł - dodatek specjalny, 940 zł - dodatek za wysługę lat). Wcześniej wynagrodzenie Mirosława Szekalisa wynosiło 8 700 zł (4 500 zł - wynagrodzenie zasadnicze, 1 500 zł - dodatek funkcyjny, 1 800 zł - dodatek specjalny, 900 zł - dodatek za wysługę lat).

Komisja Budżetu, Finansów i Działalności Gospodarczej:
przewodniczący Janusz Jezierski, wiceprzewodniczący Grzegorz Grochowski, Piotr Kowalczyk, Franciszek Rola, Mariusz Celinski-Spodar, Paweł Krasuski, Wiesław Zdanowski, Jan Mościcki, Leszek Grochowski

Komisja Rewizyjna:
przew. Zygminy Krasuski, wiceprzew. Piotr Kowalczyk, Adam Kurowski, Anna Mościcka, Franciszek Rola

Komisja Samorządu, Prawa i Porządku Publicznego:
przew. Wiesław Zdanowski, wiceprzew. Marek Izdebski, Janusz Jezierski, Jan Mościcki, Marcin Śledź

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:
przew. Grzegorz Grochowski, Mariusz Celinski-Spodar, Piotr Kowalczyk, Janusz Jezierski, Leszek Grochowski
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE