Reklama

W Trzebieszowie niepodległość będą świętowali aż 3 dni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy w Trzebieszowie

W Trzebieszowie niepodległość będą świętowali aż 3 dni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bogato w gminie Trzebieszów zapowiada się program uroczystości związanych z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy będą świętować 11 listopada przez... 3 dni.

Tegoroczne obchody 98. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się w gminie Trzebieszów już w środę 9 listopada Sztafetowym Biegiem Czwórek. Jest to impreza sportowa, w której wystartują drużyny składające się z 4 osób (2 zawodników do 12 lat i 2 osób w dowolnym wieku). Początek zaplanowano na godz. 16.30. na Orliku w Trzebieszowie. Do tej godziny będą też przyjmowane zgłoszenia uczestników. Dla najlepszych przygotowano medale, zaś dla wszystkich uczestników biegu ciepły poczęstunek.


Zasadnicza część gminnych obchodów Święta Niepodległości rozpocznie się 11 listopada apelem poświęconym zmarłym druhom strażakom w Kościele Parafialnym w Trzebieszowie. Zaplanowano go na godz. 10.45. Następnie odprawiona zostanie msza święta, a o godz. 12. w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie odbędzie się uroczysta akademia. Zaprezentują się na niej uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Trzebieszowie, Orkiestra Dęta przy OSP Trzebieszów i Zespół „Kropelki Rosy”. Odczytany zostanie też referat na temat odzyskania niepodległości.


Ostatni akcent związany z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości gmina Trzebieszów zaplanowała na 12 listopada. Tego dnia organizowany jest bowiem I Bal Niepodległości, którego początek zaplanowano na godz. 20. w budynku GOKiW W programie m.in.: tańce narodowe, toasty i pieśni patriotyczne. Organizatorzy zapewniają też 3 dania gorące, przystawki, napoje, ciasto i zabawę do białego rana, którą gwarantuje zespół Medium Plus. Rezerwację zaproszeń można zgłaszać pod numerem telefonu 509199705 (Sekretarz Gminy). Koszt: 100 zł.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE