Reklama

W Serokomli na ludowo... tradycyjnie, kolorowo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

W Serokomli na ludowo...  tradycyjnie, kolorowo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół śpiewaczy Szalibabki, działający przy Stowarzyszeniu Mieszkańców Gminy Serokomla otrzymał dofinansowanie z LGD "RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI" w Łukowie.

Dofinansowanie w wysokości 14 345 zł pochodzi z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a członkowie zespołu cieszą się z takiego obrotu sprawy.

- Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować naszą społeczność oraz kultywować tradycję i dziedzictwo kulturowe - mówią.

Zespół ludowy prezentuje się w nowych strojach lubelskich krzczonowskich podczas imprez lokalnych. Szalibabki występują m.in. na dożynkach gminno- parafialne, czy uroczystościach upamiętniających ostatnią bitwę obroną 1939 r. stoczoną pod dowództwem gen. Franciszka Kleeberga. Ostatnio zespół w nowych strojach uczestniczył w otwarciu nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli.

Nowe stroje ludowe zakupiono w ramach programu „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i tradycji poprzez zakup 19 strojów ludowych lubelskich dla zespołu ludowego, co pozwoli na prezentowanie dziedzictwa szerszej publiczności i zachęci młodych ludzi do kultywowania tradycji i historii regionu”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE