Reklama

Reklama

W powiatową oświatę "wpompowane" zostanie prawi 10,2 mln zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W powiatową oświatę "wpompowane" zostanie prawi 10,2 mln zł  - Zdjęcie główne

Umowę podpisał starosta Dariusz Szustek oraz szef powiatowej oświaty Krzysztof Konstanty. Na zdjęciu z radnym wojewódzkim Ryszardem Szczygłem

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Kolejne miliony dla szkół powiatu łukowskiego - informuje Starostwo Powiatowe

Reklama

22 września w Urzędzie Marszałkowskim starosta Dariusz Szustek i współpracownicy podpisali umowę o dofinansowaniu projektu pn. "Edukacja, kwalifikacje i kompetencje w ramach systemu kształcenia zawodowego w Powiecie Łukowskim". Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.  W najbliższych latach w powiatową oświatę "wpompowane" zostanie prawi 10,2 mln zł .

 

- 8,6 mln zł to dofinansowanie ze środków UE, 509 tys. zł  – dofinansowanie z budżetu państwa i 1 mln zł  niefinansowy wkład własny Powiatu Łukowskiego - informuje  Elżbieta Dziewulska inspektor ds. promocji Wydział Promocji Rozwoju i Polityki Społecznej.

 

 - Cel główny projektu, to wzrost potencjału zawodowego uczniów oraz nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez nabycie kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia zawodowego oraz doposażenie pracowni zawodowych - czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez Starostwo. 

 

 Skorzystają cztery szkoły 

 

Projekt realizowany będzie w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie, Zespole Szkół nr 2 w Łukowie, Zespole Szkół nr 3 w Łukowie i Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Zacznie się 1 stycznia 2021 r. , a skończy 31 sierpnia 2023 r.

 

Projekt obejmuj: zajęcia dodatkowe dla uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, wsparcie dla uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień. Ponad to: zajęcia dodatkowe dla uczniów umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy i umiejętności zawodowych;, doskonalenie zawodowe nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu, staże uczniowskie, doposażenie pracowni kształcenia zawodowego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE