Reklama

W poszukiwaniu wspomnień...

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

W poszukiwaniu wspomnień... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zwracają się do wszystkich mieszkańców powiatu łukowskiego - byłych i obecnych - z prośbą o dzielenie się swoimi wspomnieniami. Cel jest szczytny: spisanie najnowszej historii regionu.

Muzeum prosi, o spisywanie i przekazywanie do zbiorów muzeum wspomnień opisujących dzieje Ziemi Łukowskiej w czasie II wojny światowej oraz w okresie powojennym, aż do końca lat 80-tych XX wieku.

- Czekamy na biografie, opisy wydarzeń związanych z historią naszego miasta i okolic, jak również opowieści o dawnych obrzędach i zwyczajach naszego regionu. Mile widziane będą zdjęcia i dokumenty rodzinne, ilustrujące opisane wydarzenia, a także nagrane wspomnienia, które pozwolą nam utworzyć lokalne archiwum historii mówionej - zachęcają do szczytnej inicjatywy pomysłodawcy.

Powyższe materiały zostaną włączone do zbiorów muzeum i zabezpieczone, aby przetrwały dla następnych pokoleń. Wybrane prace będą mogły być publikowane na stronach internetowych, w lokalnej prasie, publikacjach lub wykorzystane na wystawach organizowanych przez Muzeum Regionalne. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

- Wszystkie te działania podejmujemy, aby zachować od zapomnienia historię naszych bliskich, którzy swoim działaniem zapisali historię Ziemi Łukowskiej - przekonują pracownicy muzeum.

Na wspomnienia i cenne pamiątki rodzinne muzeum czeka do końca marca 2020 roku. Swoje pamiątki, a także przemyślenia i wspomnienia można dostarczać osobiście (Muzeum Regionalne w Łukowie, ul. Piłsudskiego 19, 21-400 Łuków) bądź też innymi kanałami. Dodatkowe informacje są udzielane telefonicznie (25 798 27 16).
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE