Reklama

W "Piątce" winda. W "Jedynce" nowe boisko

Opublikowano:
Autor:

W "Piątce" winda. W "Jedynce" nowe boisko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie na wakacjach. Tymczasem w łukowskich szkołach i przedszkolach prace remontowe wrą. Sportowe remonty w "Jedynce"

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym z kilku inwestycji ucieszą się młodzi sportowcy. Za 193 tys. zł odnowione zostaną: boisko i bieżnia. Remontu doczekają się też natryski w hali sportowej. W tym budynku zostanie przeprowadzony też audyt energetyczny. W pokoju nauczycielskim zostanie ułożona terakota, a w pracowni chemicznej zamontowany zlew i instalacja wodno-kanalizacyjna. Od strony ul. Spokojnej zostanie naprawione ogrodzenie. W "Małej Jedynce" zostanie wymieniony osprzęt elektryczny. Poza tym w placówce będą prowadzone też bieżące prace naprawcze. Koszt wszystkich prac remontowych wyniesie 226,5 tys. zł.

Nowe boiska w SP nr 2 i 3


W "Dwójce" planowany jest duży remont. Za 320 tys. zł wyremontowane zostaną dachy,  a odpowiednie firmy zajmą się konserwacją przewodów kominowych (3 tys. zł). Dodatkowo zostaną przeprowadzone drobne prace takie jak: odmalowanie ścian w salach, pokoju nauczycielskim i gabinecie integracji sensorycznej. W kwietniu urząd miasta podpisał umowę z wykonawcą na budowę placu zabaw. Koszt to 92,9 tys. zł. Wszystkie inwestycje w SP nr 2 będą kosztować miasto 415,9 tys. zł.  Również w Szkole Podstawowej nr 3 zostanie wybudowany plac zabaw. Jego koszt to 89,9 tys. zł. Dużą inwestycją będzie też remont ogrzewania. Miasto przeznaczy na ten cel 80 tys. zł. Ponadto na II piętrze szkoły odmalowany zostanie korytarz, wyremontowane zostaną szatnie, a sale lekcyjne odświeżone. Całkowity koszt remontu w "Trójce" to 99 tys. zł.


Wielkie remonty w "Czwórce" i "Piątce"

W "Czwórce" na lipiec i sierpień zaplanowana jest modernizacja instalacji elektrycznej. Koszt to 399,7 tys. zł.W Szkole Podstawowej nr 5 wyremontowany zostanie fragment dachu o pow. 1200 mkw. Prace rozpoczęły się 18 czerwca, a ich koszt to 120 tys. zł. Do budynku od strony dziedzińca zostanie dobudowany szyb windy. Całkowity koszt inwestycji to 280 tys. zł, w tym 80 tys. zł ze środków PFRON. To jedyne większe prace remontowe w te wakacje w "Piątce".-  W związku z tym, że w ubiegłym roku szkoła przechodziła duży remont, m.in. termomodernizację, to w tym roku będziemy realizować doraźne naprawy i prace porządkowe - mówi dyrektor Iwona Kmieć.Dodaje, że placówkę czekają zmiany na stołówce. - Uzyskaliśmy dofinansowanie do projektu "Posiłek w szkole" od marszałka. Wykorzystamy te środki na wymianę krzesełek i stolików na stołówce, remont posadzki i zakup wyposażenia kuchennego (m.in. zmywarki, wyparzarki, chłodziarki) - mówi.Cała inwestycja będzie kosztowała 99 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada."Piątka" będzie też realizować zamówienie na szafki dla każdego ucznia. Na ten cel szkoła ma zabezpieczone pieniądze.

Odnowione sale dla przedszkolaków

Również maluchy we wrześniu będą mogły się cieszyć z odświeżonych przedszkolnych murów. W wakacje w Przedszkolu Integracyjnym nr 1 wyremontowane zostaną trzy łazienki. Koszt to 93,8 tys. zł. Za 19,5 tys. zł wykonane zostaną pochylnie dla osób niepełnosprawnych wraz ze schodami do budynku. Łącznie na tę placówkę miasto wyda 113,3 tys. zł. W Przedszkolu nr 2 za 360 tys. zł wymienione zostaną okna i instalacja grzewcza oraz wyremontowana kuchnia. W Przedszkolu nr 3 zmodernizowana zostanie kuchnia - nastąpi wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz grzewczej. Pojawią się też nowe parapety, grzejniki. Ściany będą gipsowane i malowane. Wymienione zostaną płytki na ścianach i na podłodze. Nastąpi też demontaż windy. Całość inwestycji w przedszkolu wyniesie ok. 250 tys. zł. W Przedszkolu nr 4 "Fantazja" planowane jest oddymianie i wydzielenie środkowej klatki schodowej. Na ten cel miasto przeznaczy 355 tys. zł.

Generalny remont w "Siódemce"

W "Szczęśliwej Siódemce" w wakacje wymienione zostaną podłogi w trzech salach zabaw dla dzieci. Na ścianach i sufitach wyrównane zostaną tynki. Odbędzie się też malowanie. W jednej z sal dodatkowo zostanie wymieniona podłoga. W przedszkolu ekipa budowlana wyremontuje też łazienkę - wymieni instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, wymieni glazurę i terakotę oraz drzwi, odnowi ściany i sufity. Łazienka zyska też nowe wyposażenie. W budynku wyremontowane zostaną też szatnie i hol przedszkolny (wymiana podłogi i instalacji elektrycznej, odnowienie i pomalowanie ścian) oraz zmywalnia. Całkowity koszt tej inwestycji to 180 tys. zł. Łącznie na wszystkie zaplanowane w tym roku szkolne inwestycje łukowski magistrat wyda ponad 2,7 mln zł.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE