Reklama

W Muzeum Geologicznym w nagrodę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

W Muzeum Geologicznym w nagrodę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Darczyńcy oraz zwycięzcy ogłaszanych w ramach Festiwalu Geologicznego konkursów pojechali do warszawskiego muzeum. Oprócz zwiedzania na uczestników wycieczki czekały warsztaty i nagrody.

Do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) w Warszawie wyjechała 40-osobowa grupa uczniów z gminy Łuków. Wycieczka była nagrodą dla laureatów konkursów zorganizowanych w ramach Festiwalu Geologicznego. Do muzeum pojechali także darczyńcy, którzy odpowiedzieli na apel wójta gminy o przekazywanie skamieniałości.  

Uczestników wycieczki oprowadzili przewodnicy, którzy przybliżyli historię życia na Ziemi, opowiedzieli o minerałach, skałach oraz surowcach mineralnych znajdujących się na terenie naszego kraju. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach geologicznych poświęconych rozpoznawaniu skał i minerałów.  

Ostatnim elementem wizyty było uroczyste wręczenie nagród osobom, które przekazały najciekawsze okazy amonitów. Podziękowania i nagrody wręczył kierownik Muzeum dr hab. Włodzimierz Mizerski – przewodniczący komisji oceniającej skamieniałości oraz zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł.  

Pierwszą nagrodę odebrał Sebastian Siwiak z Gimnazjum w Gręzówce, drugą – Jakub Niedziółka, także uczeń Gimnazjum w Gręzówce. Trzecią nagrodę otrzymała Katarzyna Szychta – nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach. Czwarta nagroda ex aequo trafiła do Anny Przeździak – uczennicy Gimnazjum w Gręzówce i Justyny Michalak – nauczyciela w Zespole Szkół w Gręzówce. Piątą nagrodę otrzymała Agnieszka Domańska – nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach, wyróżnienie – Marzena Szychta – pracownik tego samego Zespołu Szkół. Specjalne wyróżnienie od kierownika Muzeum Geologicznego PIG-PIB za spostrzegawczość i obserwację przyrody otrzymały Weronika Golec i Kornelia Wielgórska z Gimnazjum w Gręzówce.     

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE