Reklama

W godzinę W zawyją syreny

Opublikowano:
Autor:

W godzinę W zawyją syreny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy o 63-minutowym biegu na jaki zapraszają Biegacze Pomagacze. Co jeszcze będzie się działo w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego?

1 sierpnia o godzinie 17.00, czyli w rocznicę rozpoczęcia w Warszawie akcji „Burza”, w parku miejskim odbędą się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Łukowianie złożą kwiaty pod „Mówiącym Kamieniem”, na którym znajdują się imiona i nazwiska tych mieszkańców powiatu łukowskiego, którzy brali udział w powstaniu.  

Punktualnie w godzinę „W” zawyją syreny alarmowe. Uczestnicy spotkania w parku miejskich zostaną zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych. Każdy dzień powstania swoim biegiem uczczą Biegacze Pomagacze. Do wspólnego biegania są zaproszeni wszyscy.  

Tego dnia będzie można także skosztować potraw powstańczych, a wieczorem (o godzinie 21.00) obejrzeć film „Powstanie Warszawskie”. To film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.  

Na uroczystości zaprasza Miasto Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Klub Weteranów Szos oraz Biegacze Pomagacze - Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc.  

W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego organizatorzy zachęcają mieszkańców Łukowa i okolic do wywieszenia tego dnia flag państwowych na swych posesjach i balkonach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE