Reklama

Reklama

Używaj worka na śmieci we właściwym kolorze. To gwarancja sukcesu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Używaj worka na śmieci we właściwym kolorze. To gwarancja sukcesu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA ŁUKÓW Niektórzy mieszkańcy są niezadowoleni, że firma Ekolider, zajmująca się odbiorem odpadów, nie zabiera wszystkich wystawionych worków ze śmieciami.

Reklama

Ten temat poruszył wójt Mariusz Osiak na ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się 30 kwietnia.    

 - W kwietniu prowadzona była już zbiórka odpadów w ramach nowej umowy. Mam takie spostrzeżenie, które sam poczyniłem, jeżdżąc po gminie, ale również potwierdza się to z informacji, które przekazują pracownicy Referatu Gospodarki i Przedsiębiorczości, odpowiadającego za funkcjonowanie systemu gospodarowania odpadami. Chodzi o to, że pojawiły się głosy niezadowolenia ze strony mieszkańców dotyczące tego, że niektóre odpady nie zostały odebrane przez firmę zbierającą śmieci – mówił wójt.

Do właściwego worka

Mariusz Osiak tłumaczył, że przyczyną takiego postępowania pracowników firmy jest brak przestrzegania zasad przez oddających śmieci. Podkreślał, że mieszkańcy muszą się dostosować do wymogów firmy Ekolider i obowiązującego regulaminu oddawania odpadów.

 - Proszę wszystkich mieszkańców, żeby się do tego stosować. Nie może być takiej sytuacji, że jeśli jest odbiór np. zmieszanych odpadów opakowaniowych – tj. żółty worek, to obok jednego lub dwóch żółtych worków staje 5 czy 10 worków w innym kolorze. Firma Ekolider nie będzie wtedy odbierać tych worków w innym kolorze. Wszystkie te odpady, które powinny być wkładane do danego worka, trzeba wystawiać w worku o odpowiednim kolorze. Jeśli komuś brakuje tych worków, to są one są dostępne w Urzędzie Gminy. Można sobie pobrać większą ilość, jeśli potrzeba. Przypominam o tym, że należy stosować się też do zasad segregacji  – wyjaśniał.

Dodał, że mogą pojawiać się takie sytuacje, że niektóre odpady nie będę odebrane ze względu na złą segregację.

- Ta kontrola na pewno będzie miała miejsce u źródła. Apeluję o to, ażeby segregować śmieci w sposób właściwy, według regulaminu, który mamy przyjęty. Wówczas nie będzie żadnych problemów - dodał.  

 Z przystanków

Kolejny temat to zbieranie śmieci na przystankach w wioskach. Pytali o nie sołtysi na naradzie 27 kwietnia.  

 - Pani sołtys z Dąbia, a później inni sołtysi chcieli wiedzieć, co ze śmieciami z przystanków autobusowych. W umowie, którą mamy podpisaną z firmą Ekolider, jest zapis, że firma ma obowiązek odbierać odpady z przystanków, wtedy gdy zbiera pozostałości z segregacji. Państwo sołtysi pytali też, czy odpady, które są gromadzone w koszach na przystankach, muszą być posegregowane na poszczególne frakcje. Nie trzeba tych odpadów segregować, będą zabierane jako pozostałości segregacji – mówił Osiak.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy