Reklama

UWAGA. Rusza akcja szczepienia lisów

Opublikowano:
Autor:

UWAGA. Rusza akcja szczepienia lisów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii wystosował komunikat dla mieszkańców województwa lubelskiego.

Informuje w nim, że w okresie od 20 maja do 7 czerwca na terenie województwa planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Termin ten może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak informuje Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Paweł Piotrowski, szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20-30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola oraz łąki, pominięte zostaną tereny zabudowane. Dawkę szczepionki stanowić będzie aluminiowo-plastikowy blister wielkości około 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.

Szczepionki nie wolno dotykać pod żadnym pozorem. Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W razie kontaktu rąk lub innych części ciała ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem.Ponadto przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę. W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić każdy taki fakt lekarzowi weterynarii.

Dodatkowe informacje na temat powyższej akcji będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie - www.wiw.lublin.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE