Reklama

Uwaga na poranne przymrozki. Policja apeluje o zwracanie uwagi na potrzebujących

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Uwaga na poranne przymrozki. Policja apeluje o zwracanie uwagi na potrzebujących - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy na dworze panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Tegoroczna jesień niestety przyniosła już pierwszą ofiarę wychłodzenia w województwie lubelskim. Pamiętajmy więc, aby w tym czasie zwracać szczególną uwagę na potrzebujących.

Niskie temperatury to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. To także wyzwanie dla policjantów, którzy systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Jednak by skutecznie nieść pomoc, potrzebne jest również zaangażowanie ze strony mieszkańców. Policja apeluje, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie.

Mimo iż ostatnie zimy wydają się łagodniejsze niż te przed laty, nie lekceważmy aury za oknem. W tym sezonie na Lubelszczyźnie odnotowano już pierwszą ofiarę niskich temperatur. Jest nią mężczyzna z powiatu krasnostawskiego.

Jeżeli ktoś zauważy osobę potrzebującą pomocy, nie bójmy się dzwonić na numery 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Być może nasze zainteresowanie przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE