Reklama

Uwaga na burze!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Uwaga na burze! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, w dniu dzisiejszym na terenie województwa lubelskiego mogą wystąpić intensywne burze. Apelujemy więc o ostrożność.

Jak czytamy w opublikowanym przez IMGW komunikacie, ostrzeżenie przed burzami dotyczy całego województwa lubelskiego, w tym również miejscowości położonych w powiecie łukowskim. Front burzowy ma przechodzić na terenie naszego województwa w dniu dzisiejszym między godzinami 12.00 i 17.00. Ma przy tym osiągnąć drugi stopień zagrożenia meteorologicznego. Jednak jak widać za oknem, kulminacja frontu nastąpi najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut. W miastach leżących na zachód od Łukowa odnotowano już bowiem wyładowania atmosferyczne i opady deszczu.

Instytut informuje przy tym, że towarzyszące burzom przewidywane opady deszczu mogą wynieść do około 40 mm na metr kwadratowy, a porywy wiatru nawet do około 110 km/h. Miejscami może wystąpić również grad, a nawet trąby powietrzne. Prawdopodobieństwo tych ostatnich wynosi około 5%.

Jeśli zobaczymy nadchodzącą burzę, udajmy się do domu bądź w bezpieczne miejsce. Jeżeli podróżujemy samochodem, to zatrzymajmy się i przeczekajmy deszcz oraz wyładowania atmosferyczne. Nie zatrzymujmy się przy liniach energetycznych i pod drzewami. Natomiast, jeśli przebywamy w domu, pamiętajmy by zabezpieczyć na swoich balkonach, tarasach i ogrodach przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Apelujemy, by podczas dzisiejszego dnia spoglądać w niebo i zachować szczególną ostrożność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE