Reklama

Uwaga kierowcy. Dziś akcja \'Prędkość\'

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy. Dziś akcja \'Prędkość\' - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja nieustannie apeluje do użytkowników dróg o nie wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kolejny apel dotyczy nadmiernej prędkości. Dziś rusza akcja \"Prędkość\", więc noga z gazu.

Dziś na drogach naszego powiatu pojawi się większa liczba patroli ruchu drogowego wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, a także ich stan techniczny. Na celowniku będzie również trzeźwość kierujących.

Funkcjonariusze przypominają jednocześnie jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą lub ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - przypomina rzecznik prasowy policji Marcin Józwik.


Pamiętajmy: bywa tak, że konsekwencje przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców ponoszone są nie przez nich, ale innych uczestników ruchu drogowego. 

Źródło: KPP w Łukowie, Marcin Józwik. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE