Reklama

Usuwali skutki podmuchów wiatru

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Stoczek Łukowski

Usuwali skutki podmuchów wiatru - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery wezwania do usuwania skutków silnych podmuchów wiatru odnotowali we wtorek 23 października strażacy w powiecie łukowskim.

Około godz. 15 w Borkach w gminie Stoczek Łukowski na budynek gospodarczy zostało powalone drzewo. Wezwana została tam Ochotnicza Straż Pożarna ze Stoczka Łukowskiego. Z kolei o godzinie 17.36 strażacy otrzymali informację z Gozdu w gminie Stanin. W miejscowości tej na drogę powalony został konar drzewa. Z zagrożeniem radzili sobie strażacy miejscowej OSP.

Drzewo na drodze tarasowało też przejazd w Nowej Prawdzie w gminie Stoczek Łukowski. Około godz. 18.55 na drodze krajowej nr 76 pracowała tam jednostka OSP ze Stoczka.

- Po dojechaniu na miejsce okazało się że drzewo spadło na samochód dostawczy i uszkodziło kilka elementów pojazdu. Drzewo usunęliśmy wraz z pracownikami służby drogowej. Działania zakończyliśmy o 19:15 - relacjonują ochotnicy z OSP w Stoczku Łukowskim.

Natomiast 10 minut później w sąsiedniej Starej Prawdzie na drodze krajowej nr 76 doszło do kolizji, w której uczestniczyły dwa pojazdy: ciężarówka i samochód dostawczy marki Renault Master. Samochody te najechały na leżący na „krajówce” złamany konar drzewa.

- Z treści wynikało że samochód ciężarowy uderzył w drzewo kilkaset metrów dalej od pierwszego zdarzenia. Okazało się że pod ciężarówkę dostała się gałąź i uszkodził powierzchownie zbiornik paliwa. Po dokładnym sprawdzeniu stwierdzono że nie ma wycieku a kierowca udał się w dalszą drogę. O godzinie 20:21 wróciliśmy do koszar - pisze na swoim profilu na facebooku OSP ze Stoczka.

Na miejscu oprócz OSP interweniowała też jednostka PSP z Łukowa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE