Reklama

Urząd Cię rozliczy

Opublikowano:
Autor:

Urząd Cię rozliczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś podatnicy mogą składać wnioski o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Można to jednak uczynić wyłącznie drogą elektroniczną.

Do 2 maja każdy płatnik podatku ma obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym. Wielu z nas korzysta z usług biur czy stowarzyszeń, które, odpłatnie lub też nie, proponują pomoc w wypełnieniu zeznania podatkowego. Ministerstwo Finansów proponuje inne rozwiązanie.

Od dziś można składać wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Wystarczy drogą elektroniczną wysłać wypełniony druk PIT-WZ. W formularzu tym zawieramy informacje o odliczeniach od podatku, z których korzystamy, np. o przysługującej nam uldze na dziecko, ponoszonych wydatkach na cele rehabilitacyjne czy o podwyższonych kosztach uzyskania przychodu. Formularz przewiduje także możliwość umieszczenia danych organizacji pożytku publicznego, na której cel chcemy przekazać 1% podatku.

Jak złożyć PIT-WZ?

Wniosek o sporządzenie zeznania można złożyć wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje, udostępnionych przez Ministerstwo Finansów. Do programu przystąpili również partnerzy zewnętrzni. Dzięki temu od 15 marca będzie można wysłać PIT-WZ również za pośrednictwem bankowości elektronicznej PKO BP, BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank, a w przyszłości również np. spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Urząd w ciągu maksymalnie 5 dni prześle na podany przez podatnika adres poczty elektronicznej e-mail z linkiem do gotowego zeznania podatkowego. Zeznanie będzie można zaakceptować lub odrzucić do upływu terminu składania zeznań – czyli do 2 maja. Jeżeli podatnik w tym terminie nie podejmie żadnych czynności, jego zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane.

Wnioski można składać od dziś do 18 kwietnia. Czy rozwiązanie to okaże się pomocne? Czas pokaże. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE