Reklama

Uratowali życie, odebrali upominki

Opublikowano: śr, 21 gru 2016 10:07
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Uratowali życie, odebrali upominki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy o dwóch uczniach, którzy przypadkowemu mężczyźnie uratowali życie. Podczas wczorajszych obrad Rady Powiatu odebrali upominki.

Jakub i Rafał nie byli obojętni, gdy zobaczyli leżącego na ziemi mężczyznę. Nie tylko zadzwonili po pogotowie, ale także przystąpili do działania. Wczoraj ich postawę godną naśladowania nagrodziły władze powiatu. Na początku obrad o ich wyczynie dowiedzieli się wszyscy radni, naczelnicy wydziałów oraz dyrektorzy powiatowych jednostek.  

Przypomnijmy: 25 listopada tuż obok szkoły Jakub Siemionek i Rafał Łukasik zobaczyli leżącego mężczyznę. Zainteresowali się jego stanem. Gdy nie reagował na pytania, zadzwonili po karetkę pogotowia.  

Na początku myśleliśmy, że oddycha. Ale gdy pochyliliśmy się, żeby na polecenie dyspozytora pogotowia ratunkowego ułożyć mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej, nie wyczuliśmy oddechu. Przystąpiliśmy do wykonywania masażu serca – tak wspominają tamten dzień uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie.  

Udzielona mężczyźnie pomoc sprawiła, że akcja serca powróciła. Teraz za swoją godną pochwały i naśladowania postawę Rafał i Jakub odebrali nagrody. Starosta łukowski Janusz Kozioł pogratulował uczniom a także wychowawcom. Pytani o to, czy dziś zrobiliby to samo, odpowiedzieli bez wahania, że tak.    UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE