Reklama

Uratowali rodzinę z płonącego domu. Odebrali medal \'Młody Bohater\'

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Uratowali rodzinę z płonącego domu. Odebrali medal \'Młody Bohater\' - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 września 2016 roku rodzina Państwa Pytlików w pożarze straciła dobytek całego życia. Spali, gdy wybuchł pożar. Wszystkich udało się uratować dzięki reakcji jednego z synów. Teraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył medal \"Młodym Bohaterom\".

13-letni Patryk obudził się w nocy, ponieważ usłyszał trzask palącego się tłuszczu. Obudził swojego 15-letniego brata Daniela i razem przystąpili do wyprowadzania pozostałych członków rodziny z płonącego domu. Wezwali straż pożarną i nie czekając na ich przyjazd, próbowali gasić ogień. Za ich bohaterską postawę zostali odznaczeni medalem \"Młody Bohater\", który jest przyznawany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagrodę otrzymują te dzieci, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie – czytamy na stronie Ministerstwa.

Każdy z młodych bohaterów otrzymuje unikalny, numerowany medal. Zostaje także wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA. Do tej pory nagrodę otrzymało już 38 Młodych Bohaterów. 

O pożarze możecie Państwo przeczytać tutaj.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE