Reklama

Uprzejmości między burmistrzami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Uprzejmości między burmistrzami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta doszło do wymiany uprzejmości między ustępującym burmistrzem Dariuszem Szustkiem, a jego następcą Piotrem Płudowskim. Co takiego powiedzieli obaj panowie?

W trakcie inauguracyjnego posiedzenia nowej Rady Miasta głos zabrał ustępujący burmistrz Dariusz Szustek i nowy włodarz Piotr Płudowski. Niedawni rywale w wyborach samorządowych tym razem w pozytywnych słowach mówili o nowym burmistrzu i staroście. Dariusz Szustek dziękował też za dotychczasową współpracę osobom obecnym na sali obrad.

- Chcę podziękować za 8 lat współpracy. Zostawiam miasto w dobrej kondycji finansowej, gospodarczej i z bardzo dobrymi pracownikami Urzędu Miasta. Kampania się skończyła, tu nigdy nie było kreatywnej księgowości, tu zawsze było transparentnie. Tu pracują uczciwi ludzie, którzy kochają to miasto jak my obydwaj
- powiedział były burmistrz Łukowa.

Dariusz Szustek z podziękowaniami zwrócił się też bezpośrednio do swoich byłych pracowników, kierowników jednostek, prezesów spółek komunalnych.

- Dziękuję Państwu za rzetelną, solidną i uczciwą pracę. Dziękuję, że wkładaliście serce w swoją pracę i wierzę, że tak będzie nadal (…). Pracujecie kilka, czasem kilkadziesiąt lat i wierzę, że będziecie robić to solidnie, uczciwie i tak, jak potraficie najlepiej - stwierdził.

- Panu burmistrzowi życzę wytrwałości, determinacji i rozsądku, bo on będzie zawsze się przydawał. Każdego dnia będzie podejmował pan decyzje, jedne szybciej, drugie wolniej. Życzę Panu, aby decyzje te służyły miastu. Wszystkiego dobrego - mówił Dariusz Szustek.

Piotr Płudowski w swoim pierwszym wystąpieniu dziękował wyborcom za udział w wyborach i oddane głosy. Prosił też o dyskusję i otwartość pracowników.

- Dziękuję za obywatelską postawę i wyraz patriotyzmu, jakim było uczestnictwo w I i II turze wyborów. To wyraz odpowiedzialności za losy naszego miasta. Dziękuję za głosy oddane na moją kandydaturę, na kandydaturę Dariusza Szustka, jak również wszystkie głosy oddane na kandydatów na radnych - powiedział burmistrz.

- Chcę was słuchać. Jeżeli macie pomysły, jak lepiej może pracować urząd, jestem otwarty na dyskusję i wszystkie dobre, mądre rozwiązania - zwrócił się do pracowników Urzędu Miasta Piotr Płudowski.

Słowa zachęcające do współpracy usłyszeli też radni miejscy. W nowej radzie zasiadać będzie 10 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 4 radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, 4 radnych komitetu Razem Ponad Podziałami i 3 reprezentantów Alternatywy dla Łukowa.

- Liczę na Państwa doświadczenie i zaangażowanie. Na początku 5-letniej drogi chcę obiecać dwie rzeczy. Po pierwsze obiecuję państwu dużo pracy, pewnie ciężkiej, ale jeżeli do tej pracy odejdziemy w sposób odpowiedzialny i wykonamy ją dobrze, to już w trakcie pojawi się druga rzecz, której państwu życzę: satysfakcja - mówił burmistrz.

Kolejne podziękowania Piotr Płudowski skierował do wszystkich przyjaciół oraz rodziny.

- Gdyby nie oni, nie byłoby mnie tutaj. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu, wsparciu i dobrym radom jestem w miejscu, w którym mnie tutaj widzicie - powiedział burmistrz.

- Po wyborach rozmawiałem z jedną osób. Powiedziała do mnie: „słuchaj młody człowieku, miejsce w którym się znalazłeś to zasługa trzech pokoleń. To zasługa twojej babci i dziadka, rodziców, rodzeństwa, żony”. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Nie mogę państwa zawieść - mówił Płudowski.

Po wystąpieniu Piotra Płudowskiego Dariusz Szustek już jako starosta przekazał nowemu burmistrzowi bukiet kwiatów. W rozmowie z mediami podtrzymał też gotowość współpracy z niedawnym rywalem w wyborach samorządowych.

- Jako starosta również zapraszam Piotra Płudowskiego do siebie. Nie wyobrażam sobie czegoś innego, jak współpraca pomiędzy samorządami - powiedział D. Szustek.

- Mój program był programem dla miasta. To nie był program dla Dariusza Szustka. Jeżeli mówiłem o budowie bloku w ramach programu Mieszkanie+, to nie dla siebie. Jeżeli mówiłem o komunikacji miejskiej, program Piotra Płudowskiego też niewiele się różni - dodał nowy starosta.

Wymiana uprzejmości między nowym i starym burmistrzem odbywała się podczas sesji kilkukrotnie. W swoim wystąpieniu Płudowski zachęcał Dariusza Szustka do współpracy.

- Dziękuję za życzenia i gratulacje, gratuluję wyboru na stanowisko starosty. Będziemy pracować w tym samym budynku. Pan codziennie idąc do pracy, będzie przechodził koło mnie. Zapraszam. Widzę w panu sprzymierzeńca. Drzwi mojego gabinetu zawsze będą dla pana otwarte. Liczę na konstruktywną współpracę - mówił do Dariusza Szustka nowy burmistrz.

- Zrobię wszystko, aby miasto było zarządzane jak najlepiej. Chcę czerpać z doświadczenia byłego burmistrza, chce się od niego uczyć. Będę się też uważnie wsłuchiwał w głos mieszkańców i radnych - mówił Piotr Płudowski.

Dariusz Szustek pytany, czy będzie angażował się w prace Rady i działanie Urzędu Miasta, stwierdził, że czas na nowe wyzwania.

- Bardziej będę się skupiał na funkcji starosty, aniżeli byłego burmistrza. Miasto jest żywym 30-tysięcznym organizmem, wchodzącym w skład 110-tysięcznego powiatu łukowskiego. Każdemu staroście musi leżeć na sercu, aby miasto i powiat łukowski rozwijały się w dobrym i dynamicznym tempie - powiedział D. Szustek.

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE