Reklama

Upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś o godzinie 9.00 rozpoczęły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Jak co roku, obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Tu także recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury: Julia Semczuk, Kacper Siwiak i Bartłomiej Niewęgłowski, przybliżyli historię wydarzeń z 1791 roku. O oprawę muzyczną zadbało Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie.  

Pod tablicą pamiątkową zastępca burmistrza Łukowa Marcin Mateńko przypomniał jej historię, a także wspomnienia tych, którzy niegdyś brali udział w obchodach rocznicowych.  

W czasie II wojny światowej w Łukowie nie można było obchodzić uroczystości rocznicowych, tak jak i za czasów komunizmu. Święto to zostało ponownie wpisane do kalendarza świąt narodowych w kwietniu 1990 roku – przypomniał zastępca burmistrza M. Mateńko.  

Pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji kwiaty złożyli przedstawiciele samorządów, partii politycznych, szkół, przedszkoli oraz stowarzyszeń.

Drugą częścią łukowskich obchodów dzisiejszego święta będą 24. Łukowskie Uliczne Biegi 3 Maja pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE