Reklama

Umowa na 10 milionów podpisana

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Łuków

Umowa na 10 milionów podpisana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łuków na sto procent pozyska ponad 10 milionów złotych na rewitalizację zalewu Zimna Woda. W piątek 4 stycznia burmistrz miasta Piotr Płudowski wspólnie ze skarbnik Barbarą Leszczyńską podpisali w Lublinie umowę o dofinansowanie.

Drugą stronę, czyli Zarząd Województwa Lubelskiego reprezentował marszałek Jarosław Stawiarski. Podpisana umowa oznacza, że jeszcze w tym roku na koncie Miasta znajdzie się 10 000 054,94 zł, które przeznaczone zostaną na dalszą rewitalizację zalewu Zimna Woda. Jak powiedział burmistrz Piotr Płudowski, prace mają ruszyć już w tym roku.

W ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Działanie 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich) przebudowany ma zostać m.in. znajdujący się w lesie budynek świetlicy/stołówki, gdzie powstanie lokalne centrum animacji społecznej. Nad zalew wrócą też kajaki i rowery wodne, które będą przechowywane w wyremontowanym, dawnym budynku przy molo. Budynki te mają zyskać nowe instalacje, m.in. sanitarne.

Część środków przeznaczonych zostanie na budowę wyciągu nart wodnych, monitoring, pomosty dla wędkarzy, przebieralnie i wiaty przystankowe. Projekt zakłada także budowę boisk, wiaty z miejscem do grillowania, miejsc do gry w szachy, siłowni zewnętrznych czy placów zabaw.

Osoby, które będą w przyszłości odwiedzać łukowski zalew, skorzystać będą mogli ze ścieżki rowerowej wiodącej od ul. Turystycznej do zalewu. Samo skrzyżowanie z ul. Zimna Woda ma zostać przebudowane, a na terenie kompleksu pojawić ma się nowe oświetlenie uliczne, odwodnienie i kanalizacja. Podświetlone mają zostać m.in. pomosty, pojawić się mają też ławki solarne, gdzie będzie można naładować urządzenie elektroniczne, takie jak telefon komórkowy. W ramach projektu powstać mają też nowe drogi na terenie kompleksu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE