Reklama

Umowa między szpitalami podpisana. Czemu posłuży?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Umowa między szpitalami podpisana. Czemu posłuży? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 listopada została podpisana umowa o współpracy szpitala w Łukowie oraz Winnikach na Ukrainie. Co dzięki współpracy chcą zyskać obie placówki?

Szpital w Winnikach na Ukrainie ma 15 oddziałów, na których znajduje się 740 łóżek. Tu lekarze w swojej działalności kładą nacisk na rehabilitację poszkodowanych w wyniku działań zbrojnych prowadzonych na terenie ich kraju. I to właśnie na modernizację i doposażenie oddziału rehabilitacyjnego placówka chce pozyskać środki. Szpital w Łukowie natomiast stawia na pracownię hemodynamiki. I to na wyposażenie niezbędne do jej utworzenia chce pozyskać środki.

Oba szpitale, w ramach współpracy transgranicznej, będą wspólnie ubiegały się o zdobycie środków z Unii Europejskiej. Do pozyskania jest łącznie 2,5 mln euro. W projekcie stroną wiodącą ma być SP ZOZ w Łukowie. Do końca roku, jak powiedział nam zastępca dyrektora ds. inwestycji Dariusz Orzeł, ma powstać fiszka projektowa, której ocena nastąpi w kwietniu lub maju 2017 roku. Kolejnym etapem na drodze do zdobycia dofinansowania będzie złożenie wniosku w Ministerstwie Rozwoju. W okolicach września powinna być znana odpowiedź.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE