Reklama

Uczyli zasad bezpieczeństwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Uczyli zasad bezpieczeństwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie szkół w Zakępiu, Woli Gułowskiej i Adamowie spotkali się z funkcjonariuszami policji na nietypowych lekcjach związanych z bezpieczeństwem. Policjanci opowiadali, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze i rozdali odblaski dzieciom.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w pobliżu szkół pojawili się policjanci. Prowadząc akcję „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi nadzorują ruch drogowy przy tego typu placówkach, spotykają się też z uczniami i przedszkolakami. Sprawdzają też, w jaki sposób rodzice przewożą swe pociechy do szkół, czy używają fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Jedne z takich spotkań odbyły się już w Zakępiu w Gminie Adamów, Woli Gułowskiej i samym Adamowie. Policjanci z miejscowego komisariatu policji rozdali dzieciom elementy odblaskowe, a grupy przedszkolaków otrzymały odblaskowe „węże spacerowe”, które zostały zakupione ze środków przekazanych przez lokalny samorząd.

Szkoły zorganizowały też lekcje - pogadanki z funkcjonariuszami. Policjanci uczyli dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę. Dużą wagę przykładali do zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE