Reklama

„Uczniowskie teatrzyki profilaktyczne” w Gminie Serokomla

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sylwia Jastrzębska

„Uczniowskie teatrzyki profilaktyczne” w Gminie Serokomla - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół w Serokomli i Szkoła Podstawowa w Krzówce są głównymi miejscami w Gminie Serokomla w których promuje się pozytywne zachowania wśród uczniów i rodziców. Dzięki współpracy obu szkół z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Serokomli zorganizowane zostały przedstawienia profilaktyczne.

Członkowie kółka teatralnego prowadzonego przez Agnieszkę Kołodziejczyk działającego w Szkole Podstawowej w Krzówce przedstawili pełną humoru historię pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”, która była jednocześnie ostrzeżeniem przed zawieraniem przypadkowych internetowych znajomości.

Uczniowie klasy V a z Zespołu Szkół w Serokomli wspólnie z nauczycielkami Iwoną Kociel i Elżbietą Kozarską przygotowali sztukę pt. „Pokój”, dzięki której dowiedzieli się jak unikać sytuacji ryzykownych oraz gdzie szukać pomocy w razie gdyby zetknęli się ze zjawiskiem przemocy.

Obydwa przedstawienia były wystawiane wielokrotnie przed publicznością obydwu szkół uczniom i rodzicom. Nad realizacją całego projektu czuwał pedagog ZS w Serokomli i Szkoły Podstawowej w Krzówce Sylwia Jastrzębska, która jednocześnie była charakteryzatorem i scenografem tych przedstawień.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów obu szkół w realizację programu „Uczniowskie teatrzyki profilaktyczne”, dzieci miały zapewnione atrakcyjne spędzanie czasu wolnego, a jednocześnie nauczyły się pozytywnych zachowań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE