Reklama

Uczniowie ZS nr 2 posprzątali cmentarz wojskowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 2 w Łukowie

Uczniowie ZS nr 2 posprzątali cmentarz wojskowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście worków liści to bilans prac porządkowych, jakie przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie na terenie cmentarza wojskowego przy ul. Strzelniczej.

Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie w ostatnich dniach posprzątała teren przy cmentarzu wojskowym przy ul. Strzelniczej. We współpracy z Urzędem Miasta uczniowie zebrali kilkanaście worków liści i uporządkowali teren wojskowej nekropolii. Już w piątek będzie bowiem świętowana 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, więc warto, by miejsce spoczynku osób, które oddały życie za Ojczyznę, wyglądało godnie.

Jak informuje Zespół Szkół nr 2, akcja sprzątania cmentarza wojskowego, jest organizowana cyklicznie. Nekropolia leży bowiem niedaleko szkoły. Uczniowie, którzy porządkują w listopadowe dni groby poległych w przeszłości żołnierzy, pamiętają o pochowanych tam żołnierzach poległych podczas I wojny światowej w czasie wojny polsko-bolszewickiej, jak i pochowanych w okresie międzywojennym. Systematycznie porządkują teren nekropolii a na godzinach wychowawczych poznają dzieje cmentarza, a zarazem historię swojej małej Ojczyzny oraz kształtują w sobie postawy patriotyczne.

Sprzątanie i utrzymanie porządku na cmentarzu przy ul. Strzelniczej owocuje też uchronieniem od zapomnienia tak ważnego miejsca na mapie naszego miasta.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE