Reklama

Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie

Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie co roku na przełomie października i listopada odwiedzają okoliczne cmentarze. Zapalając symboliczny znicz, pamiętają o zasłużonych, niekiedy już zapomnianych zmarłych.

Uczniowie łukowskiej szkoły co roku odwiedzają cmentarz wojskowy na tzw. Strzelnicy, gdzie porządkują groby i stawiają znicze. W szkole w październiku prowadzona była „akcja znicz” podczas której społeczność ZS nr 3 kupowała i gromadziła symboliczne lampki, by postawić je na gromach zmarłych.

Tegoroczna akcja została też poszerzona o wizytę na cmentarzu parafialnym św. Rocha W Łukowie. 24 października uczniowie klasy I technik grafiki i poligrafii cyfrowej we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków wspólnie sprzątali groby osób, które zginęły w obronie ojczyzny w trakcie II wojny światowej.

Jak czytamy w informacji prasowej, uczniowie „Reymonta” chętnie uczestniczą w podobnych wydarzeniach, dzięki czemu rozwijają poczucie patriotyzmu i szacunek do historii. Deklarują także kontynuowanie tych inicjatyw w kolejnych latach.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE