Reklama

Uczniowie ze Stanina z wizytą na Sycylii

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie ze Stanina z wizytą na Sycylii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 26-30 stycznia odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach projektu Erasmus+ Mathematics with games and fun in all Europe.. Uczniowie mogą odkryć, że matematyka jest świetną zabawą.

W Tremestieri na Sycylii spotkały się delegacje uczniów i nauczycieli z Turcji, Rumunii, Litwy, Chorwacji, Włoch i Polski.  Szkołę Podstawową w Staninie reprezentowały Katarzyna Koślacz, koordynator szkolny, nauczyciel matematyki, Iwona Czerniewicz oraz uczniowie klas V Karolina Mateńko, Katarzyna Mateńka, Julia Pycka i Mikołaj Ambroziak.

 W trakcie pobytu młodzież szkoliła zarówno swoje umiejętności matematyczne, jak i językowe, ponieważ w ramach działań projektowych uczestnicy komunikowali się w języku angielskim. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, pracując   w grupach międzynarodowych rozwiązywali zadania logiczne, a także grali w gry matematyczne.

 Podczas tego  spotkania  nauczyciele zaprezentowali swoje placówki, regiony i kraje za pomocą prezentacji i filmików.  Omówili też  działania, które zostały przeprowadzone w placówkach w I semestrze bieżącego roku szkolnego oraz plany na kolejny semestr. A w szkole w Staninie było ich dużo. Po pracy projektowej był czas na zwiedzanie Tremestieri i pobliskiego regionu. Odbyło się też spotkanie w urzędzie gminy z przedstawicielami władz lokalnych, podczas którego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE