Reklama

Uczniowie ze Stanina w Turcji z Erasmusem

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie ze Stanina w Turcji z Erasmusem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół w Staninie - Krzysztof Sprycha, Wiktoria Mróz, Maksymilian Koślacz i Nikodem Połeć oraz nauczyciele Izabela Gromada, Katarzyna Koślacz i Janusz Sobiech uczestniczyli w spotkaniu partnerskim w ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. ?Matematyka z grami i zabawą w całej Europie?, które odbyło się w Turcji.

W międzynarodowym spotkaniu w dniach 16-21 listopada wzięli udział także partnerzy z Włoch, Litwy, Chorwacji i Rumunii.     

Wizyta rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych przez szkolnego koordynatora projektu, krótkiego koncertu muzyki tureckiej , tańców i występów uczniowskich. Odbyły się też spotkania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami, rodzicami uczniów oraz oglądanie klas i innych pomieszczeń szkolnych. Podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach matematyki prowadzonych przez tamtejszych nauczycieli. Poznali gry i zabawy matematyczne, w które grają tureckie dzieci. Pracowali w grupach międzynarodowych, co sprzyjało rozwijaniu umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Zajęcia były bardzo ciekawe, angażowały aktywnie i integrowały uczniów z 6 krajów we wspólnym działaniu.Nauczyciele ze szkół partnerskich wzięli udział w spotkaniu projektowym, podczas którego omówiono szczegółowo przebieg działań i zadania na każdy miesiąc.  

  Oprócz szkoły partnerskiej w Nevsehir, delegacje ze wszystkich krajów odwiedziły prywatną szkołę w pobliskiej miejscowości. Tam, nauczyciele i uczniowie mogli zobaczyć jej bogate wyposażenie  oraz porozmawiać o systemie edukacyjnym Turcji.   

Na zakończenie wizyty zostały wręczone certyfikaty udziału w programie.  Kolejna wizyta  odbędzie się we Włoszech.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE