Reklama

Reklama

Uczniowie ze Stanina spotkali się z Grzegorzem Ussem, Nadleśniczym Nadleśnictwa Łuków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uczniowie ze Stanina spotkali się z Grzegorzem Ussem,  Nadleśniczym Nadleśnictwa Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Staninie mieli okazję spotkać się z nadleśniczym Nadleśnictwa Łuków Grzegorzem Ussem, który przybył wraz ze swoim synem Dawidem Ussem. Organizatorem spotkania była nauczycielka Teresa Wardak.

Reklama

Nadleśniczy opowiadał  uczniom o lesie, zwierzętach leśnych, drzewach, przyrodzie i pracy leśnika. Uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć przywiezione przez niego eksponaty:poroże łosia, jelenia i sarny, przyrządy miernicze oraz do znakowania drzewa. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia. Chętnie odpowiadały na stawiane im pytania, za co otrzymywały upominek z drewna. Same również zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Dawid , miłośnik speedcubingu czyli dyscypliny polegającej na jak najszybszym układaniu kostki Rubika  udowodnił, że jest w tej dyscyplinie mistrzem. Z ogromną precyzją układał  kostki o różnej liczbie oczek. Na ułożenie jednej kostki potrzebował około pół minuty. Uczniowie brawami nagradzali wyczyny ucznia klasy V.

Z pewnością popisy z kostką zachęciły uczniów do przygody z tak małą znaną dyscypliną, zaś ciekawie przekazane informacje przez pana nadleśniczego poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz zasad dbania o środowisko naturalne, a także rozwoju własnych zainteresowań .

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przygotowanie wspaniałej i  niezapomnianej lekcji przyrody oraz za dostarczenie wielu emocji i pozytywnych wrażeń.

 

. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy