Reklama

Uczniowie z Radoryża wicemistrzami województwa w paradzie wojskowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Uczniowie z Radoryża wicemistrzami województwa w paradzie wojskowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym zajęli II miejsce w województwie w musztrze paradnej. O zwycięstwo z innymi reprezentacjami szkolnymi rywalizowali 25 kwietnia w Lublinie.

Tylko trzy punkty zabrakło do triumfu Drużyny Reprezentacyjnej Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym w wojewódzkim Konkursie Musztry Paradnej Klas Mundurowych Województwa Lubelskiego. 24 kwietnia na placu apelowym Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie rywalizowały reprezentacje szkół średnich z województwa lubelskiego, w których funkcjonują klasy mundurowe. Każda ze szkół mogła wystawić jedną drużynę, liczącą łącznie z dowódcą 13 osób.

- Konkurs składał się z trzech konkurencji: programu obowiązkowego, w którym należało wykonać 10 zadań praktycznych, losowo wybranych na turnieju z Regulaminu Musztry Sił Zbrojnych RP, wojskowej piosenki marszowej oraz programu dowolnego, zawierającego elementy musztry paradnej. Każdą drużyną dowodził kadet-uczeń szkoły, ocenie podlegał również  sposób wydawania komend oraz ich zgodność z obowiązującym w tym zakresie regulaminem - mówi Andrzej Panasz, opiekun uczniów z Radoryża.

Uczniowie szkoły z powiatu łukowskiego startowali jako obrońcy zeszłorocznego tytułu. Ulegli jednak wojskowym adeptom z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Władysława Andersa w Chełmie. Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa złożona z zawodowych żołnierzy i funkcjonariusza Straży Granicznej. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE