Reklama

Uczniowie z Radoryża chętnie oddają krew

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Andrzej Panasz

Uczniowie z Radoryża chętnie oddają krew - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna grupa kadetów z Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym postanowiła odwiedzić stację krwiodawstwa w Łukowie. 14 grudnia jedenastu uczniów tej szkoły oddało honorowo krew na potrzeby pacjentów miejscowego szpitala.

Bycie honorowym krwiodawcą to bardzo pożądana cecha wśród osób, które w przyszłości chcą nosić mundur policjanta, strażaka lub żołnierza. Ta maksyma jest szczególnie odbierana w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym, gdzie od pewnego czasu organizowane są akcje oddawania tzw. czerwonego złota.

Kadeci kształcący się w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym po ukończeniu 18-go roku życia systematycznie i chętnie wstępują w szeregi honorowych dawców krwi. Placówka zachęca do takich zachowań i każdemu uczniowi zapewnia możliwość dojazdu do stacji krwiodawstwa w Łukowie, z którą utrzymuje bieżące kontakty.

Ostatnia tego typu inicjatywa miała miejsce 14 grudnia. Krew oddało jedenastu uczniów placówki. Jak dodaje opiekun młodzieży Andrzej Panasz, młodzi ludzie uczą się w ten sposób pomagać innym. Oddają to co najcenniejsze i przyczyniają się do ratowania życia innym ludziom. To swego rodzaju prezent świąteczny dla osób, które znajdują się w sytuacji wymagającej podania tego cennego daru.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE