Reklama

Uczniowie z Krzówki wiedzą o bezpieczeństwie najwięcej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Uczniowie z Krzówki wiedzą o bezpieczeństwie najwięcej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już 16. edycja Konkursu Wiedzy Prewencyjnej \'Jestem Bezpieczny\'. Tym razem najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krzówce. To oni pojadą do Lublina reprezentować powiat łukowski.

Do rywalizacji przystępują uczniowie szkół podstawowych powiatu łukowskiego. Powiatowy finał konkursu odbył się w Szkole Podstawowej w Sarnowie. Do wyrównanej walki stanęły drużyny z: Burca, Jakusz, Jarczewa, Krynki, Krzówki, Łukowa, Sarnowa, Starej Prawdy, Woli Gułowskiej i Okrzejskiej.

25 maja uczniowie zmierzyli się z trzema zadaniami. Musieli zaprezentować szkołę oraz jej bezpieczne hasło i projekt koszulki, a także dobrze zdać test wiedzy. Celem konkursu jest bowiem upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.  

Po zaciętej walce na I miejscu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzówce. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krynce, a III – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie. Nagrody oraz dyplomy wręczał uczniom Komendant Powiatowy Policji w Łukowie insp. Ryszard Szklarz.  

Najlepsza drużyna pojedzie do Lublina, gdzie odbędą się zmagania na szczeblu wojewódzkim.    

Źródło: KPP w Łukowie, Marcin Józwik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE