Reklama

Uczniowie z Dąbia wiedzą o bezpieczeństwie najwięcej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Uczniowie z Dąbia wiedzą o bezpieczeństwie najwięcej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Finał XVII Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej \'Jestem Bezpieczny\' za nami. Uczniowie walczyli w trzech konkurencjach, by wyłonić najlepszych.

Co roku konkurs wiedzy „Jestem Bezpieczny” cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze szkół w Dąbiu, Łukowie, Wojcieszkowie, Woli Okrzejskiej, Dębowicy, Krzówce, Woli Gułowskiej, Jedlance, Sarnowie i Stoczku Łukowskim. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbiu.

Podczas rozgrywek na uczniów czekały trzy konkurencje. Każda placówka musiała zaprezentować swoją szkołę i jej bezpieczne hasło, sprawdzić się w teście wiedzy i wykonać projekt koszulki.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie, natomiast trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Krzówce.

Na zakończenie konkursu wszystkie drużyny otrzymały dyplomy dla szkoły, a każdy z uczestników nagrodę rzeczową. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowały samorządy powiatu łukowskiego.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE