Reklama

Uczniowie z Brześcia z wizytą w I LO w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: I LO w Łukowie

Uczniowie z Brześcia z wizytą w I LO w Łukowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie od wielu lat prowadzi współpracę zagraniczną z kilkoma szkołami w Europie. Wśród nich jest również Szkoła Średnia nr 18 w Brześciu na Białorusi. Ostatnio uczniowie zza Bugu gościli w naszym mieście.

Wizyta miała miejsce w między 23 i 25 marca. Polska i białoruska młodzież uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach, wzięła udział w zawodach sportowych, zwiedzała Łuków oraz okolice. Uczniowie rywalizowali także w konkursie „Co wiesz o Polsce i Białorusi”, a w towarzyskim meczu siatkówki stanęli naprzeciw siebie także nauczycielki „Kościuszki” i szkoły w Brześciu. Na koniec pobytu gości wystąpił przed nimi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”.

- Współpraca łukowsko-brzeska pozwala uczniom zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie, uczy otwartości na inne kultury i jest znakomitą sposobnością do praktykowania porozumiewania się w języku rosyjskim - przekonuje społeczność I LO.

Za projekt odpowiada dyrektor Grzegorz Rzymowski i nauczycielki-rusycystki: Małgorzata Rola, Anna Sójka, Czesława Szymońska i Ewa Wierzchowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE