Reklama

Uczniowie oddawali krew

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 3 w Łukowie

Uczniowie oddawali krew - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 osób oddało krew w akcji zorganizowanej w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie. Do dzielenia się najcenniejszym darem zaprosiło szkolne koło PCK.

Za nami akcja oddawania krwi, która miała miejsce 12 marca w Zespole Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie. Do szlachetnego czynu zaproszono nie tylko uczniów i pracowników szkoły, ale wszystkie osoby chętne, którym pomoc innym nie jest obojętna. Pomysłodawcami wydarzenia byli członkowie szkolnego koła PCK z opiekunami Katarzyną Zarzycką-Dmitruk i Joanną Gawłowicz.

Krew na stanowiskach przygotowanych w salach lekcyjnych pobierali pracownicy punktu krwiodawstwa w Łukowie, a sprzętu użyczyło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina.

- K
rew jest niepowtarzalnym, ratującym życie płynem i pomimo ogromnych postępów medycyny nie ma dla niej zamiennika - przypominali podczas jej oddawania krwiodawcy.

Chęć oddania krwi zgłosiło 50 osób, lecz ostatecznie oddało ją 29 osób. Niemniej jest to duży wynik uzyskany w tej szkole średniej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE