Reklama

Uczniowie Medyka zdobywają wiedzę na UMCS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: IV LO w Łukowie

Uczniowie Medyka zdobywają wiedzę na UMCS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trójka uczniów IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie regularnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach w laboratoriach UMCS w Lublinie. To element realizowanego od lat w łukowskim "Medyku" indywidualnego programu nauczania, adresowanego do szczególnie uzdolnionej młodzieży.

Marcel Biernacki, Maciej Rola i Jakub Żętała to trójka uzdolnionych uczniów profilu matematyczno-fizycznego IV LO w Łukowie, która objęta jest indywidualnym programem nauczania z fizyki. W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie pod opieką Jarosława Sierakowskiego na odbywających się co tydzień dodatkowych lekcjach, poszerzają swoją wiedzę z zakresu dynamiki, mechaniki, akustyki, fizyki jądrowej, promieniotwórczości czy astronomii.

Jedną z okazji do poszerzenia wiedzy, były prowadzone przez profesorów akademickich wspólne zajęcia uczniów „Medyka” i społeczności akademickiej. 14 grudnia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, młodzież z łukowskiej szkoły badała wyznaczanie masy powietrza, wyznaczanie prędkości dźwięku i wyznaczanie wartości przyspieszenia ziemskiego.

Jak informuje dyrekcja IV LO w Łukowie, uzdolnieni uczniowie objęci indywidualnym tokiem nauczania, chętnie podejmują się nowych wyzwań, które wymagają od nich ciężkiej pracy i systematyczności. Są zdeterminowani w dążeniu do celu, którym jest Olimpiada Fizyczna, a w przyszłości egzamin maturalny. Marcel, Maciej i Jakub mają ściśle określone plany życiowe, które związane są z astronomią, kosmonautyką, lotnictwem i nowoczesnymi technologiami. Wierzą, że dzięki własnej pracy oraz pasji i doświadczeniu grona nauczycielskiego ze szkoły, uda się im zrealizować marzenia.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE