Reklama

Uczniowie klasy wojskowej w Sejmie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Radoryżu Smolanym

Uczniowie klasy wojskowej w Sejmie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym odwiedzili Sejm RP. Mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami pracy władzy ustawodawczej, ale także spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Obrony Narodowej.

5 kwietnia na zaproszenie Posła Krzysztofa Głuchowskiego uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej Zspołu Szkół w Radoryżu Smolanym wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie. Powitani podczas obrad, jakie mieli okazję obserwować, przez wicemarszałek Barbarę Dolniak, poznawali zasady pracy parlamentarzystów. Dowiedzieli się nie tylko tego jak wyglądają procedury stanowienia prawa czy głosowania, ale także dowiedzieli się nieco więcej o działalności posłów poza Sejmem.

Na zwiedzaniu tak ważnego w naszym państwie gmachu wycieczka się nie zakończyła. Uczniowie spotkali się bowiem z przedstawicielami Ministerstwa Obrony Narodowej. Doradca Sekretarza Stanu Dyrektor Olga Semeniuk przedstawiła uczniom kulisy organizowanej Obrony Terytorialnej oraz odpowiadała na pytania nurtujące młodzież i nauczycieli klas wojskowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE