Reklama

Uczniowie dołączyli do dawców szpiku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Uczniowie dołączyli do dawców szpiku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, podczas akcji o nazwie \'Komórkomania\', do grona potencjalnych dawców szpiku dołączyły kolejne osoby. Dzień Dawcy Szpiku odbył się tym razem w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie.

„Komórkomania” – tak akcję informacyjno – edukacyjną połączoną z możliwością zarejestrowania się w banku dawców szpiku, nazwali uczniowie ze szkolnego koła PCK. Zaproszenie do włączenia się w akcję skierowane było do wszystkich osób dorosłych. Jak informuje nas koordynatorka wydarzenia Katarzyna Dmitruk-Zarzycka:

Skorzystało z niego 68 osób, wśród których przeważającą liczbę stanowili uczniowie z najstarszych klas, pracownicy szkoły a także młodzież z innych szkół ponadgimnazjalnych.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o absolwencie I LO w Łukowie, który po podobnej akcji został dawcą dla potrzebującego tego dziecka. Zapytaliśmy jedną z uczennic ZS 3 dlaczego zdecydowała się dołączyć do banku dawców szpiku.

Jak tylko dowiedziałam się na czym polega oddawanie szpiku, postanowiłam, że chcę to zrobić. Jestem pewna swojej decyzji. Po prostu chcę pomagać - powiedziała Ola.

Teraz pobrane podczas akcji próbki zostaną dołączone do banku dawców szpiku. Może gdzieś znajdzie się bliźniak genetyczny, który będzie potrzebował właśnie ich pomocy.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE