Reklama

Uczniowie „Alej” przeciwko "Brexitowi"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 1 w Łukowie

Uczniowie „Alej” przeciwko "Brexitowi" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza wypowiedzieli się na temat przyszłości Unii Europejskiej. W szkole odbył się sondaż, w którym pytano m.in. o "Brexit".

Sondaż na temat Wspólnoty Europejskiej przeprowadzono 29 marca wśród wszystkich uczniów klas technikum i klas szkoły branżowej. Na szkolnym korytarzu ankiety zbierała komisja w składzie: Wiktoria Niedziółka (1 W), Tomasz Burdach (2 KM), Jakub Dąbrowski (2 KM), Adrian Kołodziejczyk (1 TI) oraz Paweł Izdebski (1 TEI).

- Celem akcji było zbadanie poziomu wiedzy naszych uczniów na temat niektórych zagadnień i faktów dotyczących tematyki unijnej, oraz rozbudzenie zainteresowania tematyką europejską - mówi organizatorka sondażu Beata Kuczyńska, nauczyciel ZS nr 1 w Łukowie.

Uczniowie „Alej” odpowiadali na 7 pytań przygotowanych przez organizatorów. Kartki z odpowiedziami trafiły do komisji, która na ich podstawie opracowała końcowy raport. Jak wynika z sondażu, 60% młodzieży jest zadowolona z członkostwa w Unii Europejskiej. Uczniowie zdecydowanie sprzeciwiają się też wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych. Czy takie nastroje są też w innych szkołach?
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE