Reklama

Uczennica "Rolnika" zna się na genetyce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie

Uczennica "Rolnika" zna się na genetyce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aneta Więsek z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie zajęła 8 miejsce w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Genetycznej w Lublinie. Uczennica sprawdzała swoją wiedzę w towarzystwie ponad 140 uczniów z całego województwa.

Aneta Więsek to uczennica klasy IV TŻ Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie. Reprezentantka łukowskiego „Rolnika” uzyskała ósmy wynik na startujących 145 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Zakres wiadomości, które uczeń musiał opanować w celu przygotowania się do tego finału, to zakres rozszerzony genetyki, biotechnologii i inżynierii oraz szeroko pojęta profilaktyka prozdrowotna.

- Bardzo cieszymy się z wyniku Anety, a sama zainteresowana na pewno wykorzysta zdobyte wiadomości i umiejętności podczas egzaminu maturalnego z biologii oraz na dalszym etapie kształcenia. Jest to najwyższy wynik z dotychczasowych osiągnięć uczniów, którzy brali udział w tym konkursie we wcześniejszych jego edycjach. Gratulujemy! - informuje społeczność ZS nr 3 w Łukowie.

Finał konkursu odbył się 27 marca w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE