Reklama

Uczczą pamięć Powstańców Warszawskich

Opublikowano:
Autor:

Uczczą pamięć Powstańców Warszawskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się 1 sierpnia i 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji mieszkańcy i przedstawiciele władz zapraszają na wspólne uczczenie pamięci poległych sprzed lat. Miejsce: park miejski w Łukowie.

Spotkanie pamiątkowe rozpocznie się o godzinie 17.00 od złożenia wieńców i zapalenia zniczy przy „mówiącym kamieniu” poświęconemu uczestnikom Powstania Warszawskiego pochodzącym z ziemi łukowskiej. Zaprezentowane zostaną też pamiątki z Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. S. Brzóski. Aktywnie pamięć powstańców uczczą łukowscy Biegacze Pomagacze. Natomiast na godz. 20.00 zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Całość zakończy projekcja filmów o tematyce powstańczej. Pokazane będą „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy oraz „Błyskawica” – film dokumentalny i jednocześnie opowieść o powstawaniu polskiego pistoletu maszynowego błyskawica w czasach II Wojny Światowej w warunkach konspiracyjnych. Reżyserką filmu jest Viktoria Marinov, zaś całość powstała przy współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekcje zaplanowano na godz. 20:30 w łukowskim amfiteatrze.


Zapraszamy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE