Reklama

Ucięte głowy dzików i skóra sarny. Sprawka kłusowników?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Straż Leśna / Nadleśnictwo Łuków

Ucięte głowy dzików i skóra sarny. Sprawka kłusowników? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa powieszone łby dzika i świeżą skórę sarny znaleźli w jednym z lasów przedstawiciele Straży Leśnej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi komisariat policji w Adamowie.

26 stycznia będący na patrolu strażnicy leśni zauważyli na jednym z drzew dwa świeżo powieszone łby dzika bez tusz. Obok znajdowała się tyczka z zastawionymi wnykami na zwierzynę, która wabiona pokarmem, mogłaby złapać się w konstrukcję. O znalezisku powiadomiona została policja oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie.

W pobliżu znajdowały się w sumie cztery wnyki zastawione najprawdopodobniej na kunę. Obok znaleziono też świeżą skórę obdartą z sarny, będącą efektem kłusownictwa. Łby dzika i skórę sarny przekazano do utylizacji, a pułapki na zwierzęta zabezpieczono na poczet śledztwa.

Jak mówi Jacek Michalak, komendant działającej przy Nadleśnictwie Łuków Straży Leśnej, kłusownictwo jest przestępstwem. Osoby, które posiadają wnyki i inne pułapki służące do polowania na zwierzęta, mogą za to otrzymać karę grzywny lub trafić do więzienia nawet na rok. Kto natomiast wchodzi w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Straż Leśna apeluje też, aby w przypadku zauważenia w lesie wnyków, powiadomić o tym fakcie policję lub przedstawicieli Nadleśnictwa. Na prośbę zgłaszających gwarantowana jest anonimowość.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE