Reklama

Tyle jesteś wart, ile możesz z siebie dać...

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 1 w Łukowie

Tyle jesteś wart, ile możesz z siebie dać... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 84 osoby zdecydowały się dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja została przeprowadzona w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie.

Zanim odbył się Dzień Dawcy Szpiku, w klasach nauczyciele opowiadali o chorobie oraz o sposobach pomocy. W szkole pojawiły się także plakaty propagujące akcję. Do rejestracji w banku dawców szpiku doszło 22 października.

Rezultaty akcji przewyższyły wszelkie oczekiwania organizatorów. Wśród osób chcących podzielić się najcenniejszym darem znaleźli się nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale także absolwenci i osoby nie związane z placówka. W sumie zarejestrowały się 84 osoby. Organizatorzy, w imieniu potencjalnych biorców serdecznie dziękują.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali wolontariusze: Izabela Białach, Aleksandra Kusińska, Michał Fejtko i Michał Witek.

Choroby nowotworowe krwi wciąż stanowią olbrzymi problem, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przeszczep to ostatnia nadzieja dla chorego. Dzięki niemu pozbywa się on wszystkich komórek rakowych z organizmu. Dawców szpiku jest ciągle za mało.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE