Reklama

Tydzień wolontariatu w „Jedynce”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie

Tydzień wolontariatu w „Jedynce” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie zorganizował cykl imprez promujących ideę bezinteresownego pomagania innym.

Pięć dni trwały obchody „Tygodnia Wolontariatu” zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. Szkolna społeczność zbierała w tym czasie m.in. dary w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, pisała listy do rówieśników, wykonywała prace, które zostaną podarowane innym.

Tydzień z wolontariatem uczniowie rozpoczęli od prezentacji plakatów wykonanych w konkursie plastycznym. Najbardziej spodobały się prace wykonane przez Roksanę Szczygieł (kl. III b), Natalię Jędrzejkowską (kl. III g) i Aleksandrę Niedziółkę (kl. IV g). Motywem przewodnim dzieł była idea pomagania innym. Szkoła zbierała też dary w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Łącznie udało się pomóc trzem wybranym rodzinom.

Uczniowie „Jedynki” pisali także listy ż życzeniami i świąteczne kartki do chorej na mukowiscydozę Martynki. Do paczki z „Marzycielską Pocztą” dołączone zostały upominki, które pozwolą dziewczynce na chwilę zapomnieć o swojej chorobie. Szkolna społeczność zachęcała też do jedzenia warzyw i owoców oraz do aktywności fizycznej. W ramach akcji „Jedz zdrowo - żyj kolorowo” rozdano w szkole warzywa i owoce przygotowane przez uczniów

„Tydzień Wolontariatu” obfitował również w kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na działalność Samorządu Szkolnego oraz cele charytatywne. Na koniec, wykonane zostały ozdoby i świąteczne stroiki, które trafią dla Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin "Labirynt". Dzieła te będzie można kupić w trakcie niedzielnego bożonarodzeniowego jarmarku.

Jak informuje dyrekcja „Jedynki” w trakcie „Tygodnia Wolontariatu” szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF i kontynuowała akcję Góra Grosza. Cały czas w placówce trwa zbiórka nakrętek dla Mai Przegalińskiej. Nauczyciele zaangażowani w organizację „Tygodnia Wolontariatu” to wicedyrektor Barbara Czubaszek, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Ewa Czerkas, Alicja Strus, Marta Magnuszewska, Marzena Rzymowska, Iwona Dębowska, Agnieszka Peryt i Katarzyna Leczkowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE